Sufity płyt gipsowo-kartonowych w kuchni (44 zdjęcia) – cechy urządzenia i instalacji

Pragnienie każdego właściciela, aby jego dom był wyjątkowy, zmusza go do poszukiwania nowych, niezwykłych form ekspresji jego zdolności twórczych. Sufity wielopoziomowe z płyt gipsowo-kartonowych w kuchni oferują najszersze możliwości realizacji najbardziej odważnych fantazji. W razie potrzeby można im nadać różne formy. Projektanci mody oferują swoje usługi przy tworzeniu autorskich projektów.

Naturalnie praca specjalistów wyróżnia się oryginalnością i godną jakością. Wymagana jest jednak odpowiednia płatność. Jeśli nie ma możliwości tłumaczenia fantazji na materiał, możesz zrobić to sam. Aby pomóc początkującemu mistrzowi można znaleźć wiele zdjęć i opisów wideo na wszystkich etapach procesu, na naszej stronie możesz je studiować i stosować.

Sufit dwupoziomowy z wbudowanymi światłami

Sufit dwupoziomowy z wbudowanymi światłami

Szczegółowe instrukcje, minimalny zestaw narzędzi, a także chęć dekoracji domu, wraz z pewnymi umiejętnościami, stworzą własny projekt pomieszczenia. Należy rozpocząć od przygotowania projektu i przygotowania szacunków do jego realizacji. Na kartce papieru musisz przedstawić, przynajmniej w pierwszym przybliżeniu, co chcesz osiągnąć w wyniku twoich wysiłków.

Faza pierwsza: projektowanie i planowanie

Sufit z płyt gipsowo-kartonowych w kuchni własnymi rękami może być jakościowo całkiem możliwy. Aby to zrobić, musisz najpierw go zaprojektować. Biorąc pod uwagę, że atrakcyjność projektantów i profesjonalnych budowniczych nie jest dozwolonym luksusem, który robimy sami.

Przy minimalnym doświadczeniu nie zaleca się natychmiastowej próby wykonania skomplikowanych zakrzywionych powierzchni.

Programy do modelowania sufitów

Programy do modelowania sufitów

Aby modelować sufity z płyt gipsowo-kartonowych do kuchni, aby miały formę w harmonijnych proporcjach, jest to możliwe przy zastosowaniu specjalnych aplikacji komputerowych. Trudno jest opanować program AutoCAD Architecture lub podobne profesjonalne programy.

Jest więcej prostych aplikacji graficznych i zasadniczo każdy użytkownik będzie mógł z nich korzystać. Są one bezpłatnie dostępne w Internecie.

Są to programy takie jak 3D Apartment and Condo Designer, FloorPlan 3D i Punch Home Design.

Te produkty umożliwiają wykonanie następujących czynności:

 • Aby stworzyć oryginalne formy powierzchni wielopoziomowych sufitów uwzględniających cechy materiału.
 • Umieść źródła światła i pokaż rozkład strumieni świetlnych.
 • Do wykończenia powierzchni różnymi materiałami: licowymi z panelami lustrzanymi, malowaniem i tym podobnymi.
 • Wyświetl ukończony projekt w płaskiej i przestrzennej projekcji.
 • Przygotuj prognozy dla przyszłych napraw.
 • Wyświetl rysunki konstrukcji i poszczególnych elementów.

Sufit płyty gipsowo-kartonowej w kuchni jest zamontowany na stalowej ramie nośnej, której wytrzymałość zależy od niezawodności całej konstrukcji. Przy obliczaniu należy wziąć pod uwagę tę okoliczność.

Etap drugi: przygotowanie

Zapewnienie wszystkich niezbędnych prac jest najważniejszym zadaniem.

Do realizacji potrzebne będą materiały budowlane i wykończeniowe z poniższej listy:

 1. CD 60 * 27 mm i UD 27 * 28 mm - profile stalowe do ramy;
 2. Bezpośrednie zawieszenie 125, 150, 200 i 250 mm, proste i uniwersalne złącze;
 3. płyta gipsowo-kartonowa o grubości 9 mm;
 4. Foamenfuller KNAUF wypełniacz, zaczyn, wykończenie i podkład;
 5. Farby lub inne materiały do ​​ostatecznego wykończenia;
 6. uchwyty kuchenne do wieszania, wieszania i ukrywania oraz niezbędne materiały do ​​prac elektrycznych.
Sufitowa płyta gipsowo-kartonowa

Sufitowa płyta gipsowo-kartonowa

Narzędzia do naprawy i wykończenia będą wymagać:

 1. wiertło lub perforator;
 2. szlifierka kątowa (bułgarska);
 3. porażenie prądem;
 4. poziom budowy;
 5. szczypce, metalowe nożyczki, młotek, cienki sznur, wkrętaki w komplecie;
 6. Szpatułki i urządzenia do fugowania i szlifowania.
 7. Pędzle i / lub wałki.
Narzędzia do naprawy

Narzędzia do naprawy

Jak pokazuje długofalowa praktyka, zakup wszystkich niezbędnych wymaga wiele czasu i wysiłku. Dlatego lepiej natychmiast udać się do hipermarketu budowlanego i kupić wszystko, czego potrzebujesz. To, przy okazji, posłuży również do zaoszczędzenia pieniędzy.

Cena towarów może zostać obniżona, biorąc pod uwagę ilość hurtową lub dużą całkowitą kwotę zakupu. Będą mogli zaoszczędzić na jednorazowej dostawie.

Etap trzeci: główny

Wykończenie stropu płytami gipsowymi rozpoczyna się od konstrukcji konstrukcji nośnej. Do niego przymocowany jest drut i umieszcza się inny ukryty sprzęt elektryczny: transformatory i pudełka montażowe. Następnie wykończona rama pokryta jest płytą gipsowo-kartonową i wykonuje się jej wykończenie: kit, gruntowanie i barwienie.

Konstrukcja ramy

Montaż ramy odbywa się w następującej kolejności:

 1. Wykonywany jest układ wielowarstwowej struktury wzdłuż powierzchni nośnej sufitu i ścian. Linie z rysunków są przenoszone za pomocą taśmy mierniczej, sznurka i zwykłego ołówka.
  Podczas określania płaszczyzny sufitu konieczne jest użycie poziomu budynku.
 2. W punktach kontrolnych na ścianach rysowane są linie, wzdłuż których instalowane są profile UD. Mocowanie wykonywane jest za pomocą gwoździ z zestawu szybkiej instalacji typu.

Przydatna wskazówka: dla szybkich i dokładnych linii na każdej powierzchni można użyć kredowanego sznurka, jego końce są przyciśnięte do krawędzi, a środek jest wyciągany i uwalniany.
Na ścianie pozostanie wyraźnie dostrzegalny ślad kredy.

 1. Na podłodze nośnej z tą samą szybką instalacją zainstalowano bezpośrednie wieszaki. Bardziej wygodne jest rozpoczęcie wiercenia wszystkich niezbędnych punktów mocowania, a następnie zamocowanie na nich elementów.
 2. Instalujemy profil metalowy typu CD, mocujemy go do zawieszeń za pomocą wkrętów o długości 9 mm z wiertłem.

Przydatna porada: aby nie przyciągać asystenta przy zakładaniu trzymetrowych listew, wkładamy gwoździe do otworów wieszaków.
Będą utrzymywać elementy konstrukcji w pożądanej pozycji.
Maksymalne podejście do płaszczyzny można osiągnąć, używając linek rozciągniętych na profilach w określonych punktach ramy.

 1. Montaż konstrukcji odbywa się od góry w dół od sufitu podwieszenia do poziomów.
Prace instalacyjne: rama

Prace instalacyjne: rama

Wytrzymałe i równomierne sufity z płyt gipsowo-kartonowych w kuchni będą uzyskiwane tylko pod warunkiem, że ich fundament zostanie wykonany bez zakłócania technologii.

Prace elektryczne

Jedną z najważniejszych cech sufitów podwieszanych jest możliwość ukrytego umieszczenia sprzętu używanego do oświetlenia kuchni. Wielopoziomowe sufity gipsowo-kartonowe do kuchni pozwalają na zastosowanie osadzonych kropek i ukrytych lamp.

Zastosowanie takiego sprzętu otwiera szerokie możliwości tworzenia lokalnych stref iluminacji w obszarze powierzchni roboczej, płyty i stołu jadalnego.

Optymalny system oświetlenia jest instalowany przy użyciu transformatora obniżającego. Napięcie o wartości 12 V pozwoli uniknąć porażenia prądem podczas wymiany lamp lub uszkodzenia przewodów.

Do okablowania zaleca się użycie przewodu takiego jak PVS lub SHVVP o przekroju co najmniej 1 m2. mm wraz z obowiązkowym zawarciem w powłoce ochronnej - pofalowaniem.

Wszystkie połączenia są wykonywane tylko w specjalnych skrzynkach przyłączeniowych, nie są dozwolone zwroty akcji. Praca jest wykonywana tylko wtedy, gdy okablowanie z sieci jest całkowicie odłączone, aby uniknąć elektro-uszkodzenia.

Brak napięcia na częściach przewodzących prąd odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia wskaźnika. Podczas instalowania przełączników pamiętaj, że obwód fazowy musi zostać przerwany.

Umieszczenie okablowania w ukrytej wnęce

Umieszczenie okablowania w ukrytej wnęce

Spełnienie wszystkich wymagań i zasad działania urządzeń elektrycznych stworzy niezawodny system oświetlenia w kuchni.

W stronę tusz z płytkami GCL

Sufit płyt gipsowo-kartonowych w kuchni składa się z oddzielnych fragmentów zamontowanych na przygotowanej ramie. Wykonując tę ​​operację, nie można obejść się bez asystenta, który pomoże ci utrzymać dość ciężkie płyty GKL nad głową, przyciskając je do konstrukcji nośnej.

Cięcie materiału budowlanego odbywa się za pomocą zwykłego noża pisarskiego.

 1. Na początku znakowanie nanosi się ołówkiem, następnie wycinanie zewnętrznej warstwy papieru odbywa się wzdłuż linijki.
 2. Następnie arkusz jest umieszczany w taki sposób, że linia podziału pokrywa się z krawędzią stołu i jest wytwarzana przez rozerwanie.
 3. Przygotowany fragment nakłada się w jego miejsce i za pomocą śrubokrętu przykręcamy go śrubami samogwintującymi do profili metalowych.
Poszycie sufitu za pomocą płyt GKL

Poszycie sufitu za pomocą płyt GKL

 1. Aby przyspieszyć ten proces, stosuje się tę metodę: wkręty wkręca się w płytę kartonowo-gipsową za pomocą śrubokrętu nie do końca.
 2. Ostateczne dokręcenie wykonuje się śrubokrętem z końcówką w kształcie krzyża, co pozwoli uniknąć uszkodzenia zewnętrznej warstwy kartonu.
 3. Łeb śruby musi zostać podgrzany do powierzchni płyty bez zrywania papieru, co doprowadzi do silnego osłabienia sufitu.

Faza wykończenia - wykończenie

Instalując sufity w kuchni z płyt gipsowo-kartonowych własnymi rękami, wielu niedoświadczonych mistrzów napotyka na problemy na tym etapie. Główne trudności to brak umiejętności niezbędnych do pracy z kitami. Przede wszystkim chcę zauważyć, że nie należy od razu przygotowywać dużej liczby, co może doprowadzić do jej utwardzenia. Ten proces można zmechanizować za pomocą wiertarki i specjalnej dyszy.

Sufit z tektury gipsowej dla kuchni jednak, jak również dla każdego innego pomieszczenia jest shpatlyuetsja w dwóch przyjęciach. Najpierw specjalny związek Fugenfullera na połączeniach pomiędzy poszczególnymi arkuszami, a następnie drobnoziarnisty lub jak to się nazywa kit wykończeniowy.

Podczas pracy wykorzystywane są dwa narzędzia robocze, główne i pomocnicze. Jedna kompozycja jest nakładana na miejsce przypisane do niej i wygładzona, druga jest niezbędna do jej zastosowania z wiadra.

Zastosowanie szpachli

Zastosowanie szpachli

Wzmocnienie naroży zewnętrznych odbywa się za pomocą specjalnych perforowanych profili z cienkiej blachy stalowej. Dają one także surowość zarysowanych linii sufitu w kuchni. Urządzenie jest wklejane z tym samym wypełniaczem, natychmiast po jego zastosowaniu. Nadmiar roztworu jest usuwany przez narzędzie.

Po wyschnięciu kompozycji sufit w dwóch warstwach pokrywa się specjalnymi podkładami, które stanowią podstawę farby.

Barwienie lub wykończenie innymi materiałami

Piękny sufit z tektury gipsowej do kuchni może być malowany, a nawet ucieleśniony w materiale. Będzie to jednak beznadziejnie zepsute, jeśli popełnisz błąd przy wyborze płaszcza końcowego. Gotową strukturę można pomalować specjalnymi błyszczącymi lub matowymi farbami i można ją wkleić za pomocą lustrzanych paneli.

Barwienie gotowych sufitów

Barwienie gotowych sufitów

I tę jedną i drugą opcję należy zastosować w oparciu o ogólną stylistyczną koncepcję projektowania kuchni. Wybranie określonego odcienia światła do barwienia sufitu pomoże stworzyć poczucie swobody i pomieszczenie w pokoju. Stworzenie tej samej odbijającej powierzchni za pomocą paneli optycznie podwoi objętość.

Wniosek

Odpowiedź na pytanie: jak zrobić sufit z płyty gipsowo-kartonowej w kuchni jest dość prosta. Konieczne jest przygotowanie projektu i materiałów oraz dołożenie starań, aby osiągnąć rezultat. Wielopoziomowa powierzchnia autora, harmonijnie wpisana w objętość pomieszczenia, będzie sprawą Twojej dumy przed rodziną, przyjaciółmi i rodziną.

Wielokondygnacyjne sufity z ukrytymi lampami i żyrandolami

Wielokondygnacyjne sufity z ukrytymi lampami i żyrandolami

Galeria

Leave a Comment

65 − 60 =