Biała kuchnia z patyną (48 zdjęć) – wnętrze dla miłośników tradycji

Kuchnia z patynowanymi fasadami to miejsce dla ludzi, którzy doceniają stare tradycje na swój sposób. Ten projekt jest testowany na czas. To klasyk, który przekłada estetykę szlachetności, piękna i przytulności.

Najlepsze w przypadku patyny, łącz wszystkie jasne kolory, a szczególnie białe.

kuhnya-ukrashennaya-patinoj

Kuchnia ozdobiona jest patyną.

Istota metody patynowania

Określenie "patyna" (z włoskiej "patyny") odnosi się do odcienia zielonkawobrązowego koloru, który powstaje na przedmiotach z brązu i miedzi w wyniku ich utlenienia. W obszarze projektowania patyna odnosi się do pięknych śladów starzenia na przedmiotach wykonanych z dowolnych materiałów.

Zwróć uwagę! Najpopularniejszą metodą sztucznego starzenia się jest metoda patynowania. Jednocześnie nie ma uniwersalnej technologii do tworzenia takiej imitacji. Możesz dekorować swoje meble patyną za pomocą farb lub lakierów.

Przeczytaj artykuł o kuchni z patyną.

Farby wykończeniowe

Aby osiągnąć efekt starożytności, można użyć konwencjonalnych farb wykończeniowych, których cena jest niewielka, w różnych kombinacjach tonalnych.

Najlepiej kupić kompozycje akrylowe, które mają metaliczny odcień.

 1. Najpierw umieść główny kolor na dekorowanym przedmiocie. Będzie to baza w operacji patynowania.
 2.  Gdy warstwa podstawowa jest już gotowa, pozwól mu wyschnąć.
 3. Następnie weź kompozycję kontrastową lub farbowo-metaliczną (złoto, srebro, miedź). Użyj półsuchych szczotek do obróbki wybranych obszarów, a także wystających elementów i krawędzi mebli, aby uzyskać efekt patyny.

Specjalne lakiery

lak-dlya-patinirovaniya

Lakier do patynowania.

Aby stworzyć lekkie kuchnie z patyną, możliwe jest to za pomocą specjalnych lakierów. Takie kompozycje patiniruyuschie są przezroczystą substancją tłuszczową o bursztynowym kolorze, o odcieniu fioletowo-bordowym. Lakier nadaje powierzchni obiektu ciemny złoty odcień.

Jednocześnie tworzy silny i gładki film. 

 1. Patynującą kompozycję można stosować samodzielnie lub w połączeniu z analogiem skracającym.
 2. W tym ostatnim przypadku materiał pokrywa siatka drobnych pęknięć charakterystycznych dla powierzchni starych obrazów.
 3. Po obróbce pęknięć w kompozycji kontrastowej, lakier kracelowy jest spłukiwany strumieniem wody lub pokryty następną warstwą patynującego analogu.
 4. Warstwa wierzchnia lakieru chroni kruche pęknięcia i nadaje meblom jeszcze bardziej starodawny wygląd.

Kiedy wybrać lekki wzór

Biała kuchnia z patyną jest ucieleśnieniem delikatności, wyrafinowania i czystości. Biały kolor nie jest jednak najłatwiejszy przy projektowaniu wnętrza. Jednak przy odpowiednim planowaniu jasna kuchnia będzie ozdobą Twojego mieszkania.

Jak pokazuje fotografia, najważniejszą zaletą białego koloru jest to, że wizualnie powiększa pomieszczenie i czyni go lżejszym. Jest to szczególnie ważne, jeśli kuchnia jest mała.

Aby wzmocnić efekt, możesz użyć białych fasad na dolnych cokołach i szafkach i zastosować przezroczyste szkło lub półprzezroczysty plastik dla górnych elementów mebli.

Style pokoju

klassika

Klasyka.

 1. Provence. W tym stylu w przeważającej większości przypadków wybierany jest biały lub bardzo jasny ton innych kolorów: kremowy, kremowy, jasny beżowy itp. W przypadku mebli prowansalskich charakterystyczne są elewacje figurowe i kratowe, a także szklane drzwi z częstym wiązaniem. Aby stworzyć efekt antyczności, optymalnie kontrastujące tonowanie w rowkach i wzdłuż krawędzi fasad.
 2. Klasycyzm. Ten styl oznacza również białe meble. Powinien wyglądać solidnie i kosztownie. Szafki górne, zwykle, są wykonane wysoko - do sufitu. Krawężniki powinny być szerokie i masywne. Elewacje powinny być zdobione dekorami reliefowymi i wkładkami, a także wywiniętymi rowkami, najlepszym rozwiązaniem jest biała kuchnia ze złotą patyną.
 3. Minimalizm. Ten styl jest tworzony przy użyciu minimalnej ilości akcesoriów, przedmiotów dekoracyjnych, elementów tekstylnych i kolorów. Kolor biały w takich kuchniach jest dominujący i można go łączyć z jednym lub dwoma innymi tonami, na przykład szarym lub czarnym.

Fasady do kuchni z patyną - patrz tutaj.

Niektóre tajemnice leczenia białego koloru

Teraz trochę instrukcji, jak używać jasnych kolorów we wnętrzu.

 1. Do pokoju nie wydawało się zimno, elewacje mebli można zrobić lekki krem. Jest to szczególnie ważne, gdy okna kuchni wyglądają na północ. W takim przypadku pomieszczenie z kremem będzie wyglądało na białe, ale bardziej przytulne i ciepłe.
 2. Śnieżnobiałe meble mogą monotonnie zaglądać. Aby tego uniknąć, zamów nie gładkie fasady, ale wzorzyste, reliefowe, z ramkami.
 3. Jeśli kuchnia ma białe meble i te same ściany, wizualnie łączą się ze sobą, a przedmioty wnętrza przestają być ozdobą pokoju. Ten efekt optyczny można wyeliminować, wybierając kolorowe fasady do niższych szafek i szafek, a białe do górnych. Niższy poziom nie połączy się ze ścianami, górny poziom, jak gdyby, rozpuści się i nie przeładuje przestrzeni.
sochetanie-svetlyh-i-temnyh-tonov-v-patinirovannoj-kuhne

Połączenie jasnych i ciemnych kolorów w patynowanej kuchni.

 1. Druga metoda pozwoli pozbyć się monotonii - połączyć powierzchnie mebli w różnych kolorach. Rozcieńczając biel, podkreślisz ją. Na przykład możesz wybrać czarne, ciemnobrązowe lub ciemnoszare blaty z kamienia naturalnego lub imitacji i białe fasady.
 1. Jak pokazuje film, możesz połączyć biel z innymi kolorami. Jednocześnie różne warianty mogą odnieść sukces. Na przykład popularne są czarne i białe kuchnie. Aby uczynić taki pokój bardziej przytulnym, pożądane jest dodanie jeszcze jednego tonu - w akcesoriach, tekstyliach, sztućcach, fartuchach w obszarze roboczym. Lub wybierz trzeci odcień dla ścian. Rozcieńczyć połączenie czerni i bieli może być pomarańczowy, czerwony, beżowy, perłowy.

Przeczytaj także artykuł "Biała kuchnia klasyka nie wychodzi z mody".

Możesz poprawić sytuację monotonii i dodając małe szczegóły o innym kolorze. Na przykład biała kuchnia ze srebrną patyną zachowa swój podstawowy kolor, ale będzie rozcieńczona, a pomieszczenie nie będzie zimne.

Leave a Comment

9 + 1 =