Kuchyňský design 11 m² M (39 fotografií) – tipy pro plánování a styl

Každá žena v domácnosti chce, aby její kuchyň měla perfektní pořádek a vše, co potřebujete, je vždy po ruce a interiér byl stylový a moderní. Bohužel není možné v praxi plně realizovat takové touhy. Pokud však víte přesně to, co chcete, nebude těžké vyrobit řadu konstrukčních prací se svými vlastními rukama.

Kuchyně o rozměrech 11 metrů je dostatečná, aby vyhovovala hlavním prvkům interiéru kuchyně. Současně takový předpoklad umožňuje několik variant plánování, což otevírá spíše rozsáhlou oblast činnosti. Samozřejmě, že taková kuchyně nemůže být nazývána skvěle, ale s správným designem bude tento pokoj funkční a útulný.

design kuchyně 11 m²

Lineární uspořádání kuchyně.

Vlastnosti kuchyňského designu

Moderní designové nápady diktují následující:

 • Kuchyně by měla být funkční. Mnoho žen v domácnosti vědí, jak dlouho trvá vaření pokrmů.
  Úkolem moderní kuchyně je minimalizovat čas přidělený k práci v kuchyni. Současně byste měli dát vše, co potřebujete, přesně "po ruce".
  Podle statistik každý den hosteska "navijá" v kuchyni několik kilometrů. V tomto případě je pár z nich - kvůli nevhodnému umístění objektů. Když jste v kuchyni, musíte neustále spěchat po obvodu.
  Pracovní plocha kuchyně, která zahrnuje stůl, umyvadlo a sporák, by měla být co možná nejúčinnější. Pro pohodlné umístění kuchyňského náčiní používejte všechny druhy polic, skříní a držáků.
design kuchyně 11 metrů

Snažte se udržet vše, co potřebujete, na jednom místě.

Umístění prodejen a veškeré komunikace by také mělo být výhodné.

 • Kuchyně by měla být v bezpečí. Instalace kuchyňských digestoří dosud není považována za něco neobvyklého.
  Při provádění oprav je toto zařízení plánováno mnoha z nás. Jen velmi málo lidí si však opravdu myslelo, jakou práci má extraktor a jak je užitečné při vaření. Chápete to pouze tehdy, když vyčistíte nebo měníte filtry.

Cena kapuce se může lišit v závislosti na typu, výkonu a modelu.

 • Kuchyně by nakonec měla mít atraktivní vzhled. Často se kuchyně v naší zemi kombinuje s jídelnami a hosté se zde mohou ubytovat, kteří chtějí přinést pokoj s moderním interiérem.

Možnosti návrhu interiéru

Kuchyňský design 11 metrů není tak náročný úkol. A pokud v tomto případě neexistuje žádný nekonečný prostor pro představivost, pak je přinejmenším schopen vybavit prostor bez obětování funkčnosti, je to docela možné.

V závislosti na uspořádání může návrh interiéru získat následující možnosti:

 • Jednorázová náhlavní souprava. V tomto případě mluvíme o návrhu úzké kuchyně, když je celý nábytek umístěn v řadě, jako na fotografii níže.
projekt kuchyně 11 m²

Jednorázová náhlavní souprava.

Tato volba je ideálním řešením pro podlouhlé místnosti, jejichž šířka nepřesahuje dva metry. Jídelní stůl je nejlépe umístěn podél opačné stěny (pokud je protáhlý) nebo na konci (pokud je stůl čtvercový). Dávejte pozor na světelnou sadu, protože nebude prostorově zkomprimovat.

 • Rozložení ve tvaru písmene "L". Je možná nejobvyklejší možností pro jakoukoliv kuchyni. Tento typ interiéru je ideální jak pro čtvercové, tak obdélníkové místnosti, jejichž šířka je větší než 2,3 m. V takovém případě je možné jasně rozdělit pracovní a jídelní prostory.

Obvykle s uspořádáním ve tvaru písmene L je kuchyňská sada nastavena podél jedné linie a jídelní stůl je připevněn v pravém úhlu.

 • Rozložení ve tvaru U, což je skvělé pro čtvercové kuchyně. V tomto případě je kuchyňská sada umístěna podél tří stěn.
  V tomto případě je možné instalovat stůl uprostřed místnosti (tato možnost je však určena pro velké kuchyně).
Kuchyňský design 11 m² M (39 fotografií) - tipy pro plánování a styl

Kuchyně s uspořádáním ve tvaru U.

Poradenství!
V kuchyních o velikosti 11 metrů čtverečních. m. návrháři doporučujeme používat dokončovací materiály světlé barvy.
Tento krok kompenzuje nedostatek osvětlení (pokud existuje) a vizuálně rozšiřuje hranice místnosti.

Kuchyně Obývací pokoj

Často se stávají majitelé malých kuchyní odvážným krokem, což vede ke sjednocení dvou zón: kuchyně a obývacího pokoje. K tomu dochází mezi nimi zdi, která je následně nahrazena lehkou plastovou přepážkou, čítačkou barů, krokem nebo použitím barevných kontrastů.

V některých případech jsou interiéry obývacího pokoje a kuchyně prováděny v obecném stylu bez rozdělení prostoru.

Kombinace těchto dvou místností umožňuje dosáhnout efektu "západního" bytu a výrazně rozšiřovat kuchyňskou plochu. To lze provést na úkor baru, který se nachází na hranici kuchyně a obývacího pokoje a nahrazuje jídelní stůl.

Takže v kuchyni je místo uvolněno a byt získá jiný, snadnější a rychlejší styl.

Návrh kuchyňského projektu o rozloze 11 m2, včetně kombinace prostor, je zdaleka jednou z nejmodernějších možností. Používá se jak pro profesionální opravy, tak pro vlastní práci.

Kuchyňský design 11 m² M (39 fotografií) - tipy pro plánování a styl

Kombinace prostor kuchyně a obývacího pokoje.

Důležité!
Nezapomeňte, že pro sledování videa a přečtení článku nestačí - než rozhodnete o aktivních akcích a rozbíjíte zeď.
Potřebujete povolení v řízení domu, protože demolice nosné zdi je plná velmi katastrofálních důsledků.

Závěr

Navrhování kuchyňského designu je někdy velmi problematické, zejména pokud jde o opravy. Všechny falešné odrazy by tedy měly být plánovány ve fázi plánování. Pokud si nejste jisti, že se s tímto úkolem vyrovnáte, měli byste se poradit s profesionálním designérem. Můžete se tak vyhnout mnoha chybám, které musí čelit každý nově příchozí.

Leave a Comment

58 − 53 =